85 lat księdza Stanisława

7 lipca br. ksiądz Stanisław Knop obchodzi swoje 85. urodziny. Przybył do naszej parafii prawie 20 lat temu na prośbę śp. księdza Wiktora Sojki. Od samego początku zdobył sobie sympatię parafian oraz księży, którzy pracowali w parafii. Zdobył ją przede wszystkim swoją pogodą ducha, taktem i wysoką kulturą osobistą.

Jest częstym gościem Koła Seniorów oraz uczestniczy w miarę możliwości w różnego rodzaju imprezach organizowanych na terenie parafii. Wielokrotnie zaskakiwał albo wielkim dystansem do samego siebie przebierając się albo za świętego Mikołaja albo też za gwarka podczas balu przebierańców. Zaskoczył również wszystkich swoim bardzo emocjonalnym kazaniem o istocie i ogromnej roli Eucharystii.

Pamiętają o nim parafianie ze Zgonia, gdzie był przez 13 lat proboszczem, pamiętajmy również i my w naszej codziennej modlitwie za księdza Stanisława, naszego bobrownickiego Ojca Pio…

IMG_0625 DSC_0266 DSC_0163

P1130686 906_0642 DSC_0124.JPG_DSC_0710 DSC_0732 DSC_0197

1 komentarz

1. Jan

Wszystkiego najlepszego dla księdza Stanisława w dniu 85 urodzin. Ksiądz Jubilat to wielki dar dla bobrownickiej wspólnoty. Niech nam żyje 100 lat kapłan sędziwy, mądry, kulturalny , wielkiej wiedzy i przy tych wszystkich zaletach pogodny z poczuciem humoru. Chylę czoła i proszę Boga o Błogosławieństwo dla naszego czcigodnego księdza Stanisława.
    Parafianin