Seniorzy w Bujakowie

Dnia 18 maja 2016 r. Koło Seniorów udało się do Bujakowa.
DSC_0170
Bujakowska świątynia jest jedną z najstarszych w Archidiecezji Katowickiej. Jak głosi legenda poświecenia dokonał Św.Wojciech.
Obecna świątynia wzniesiona około roku 1500, kilkukrotnie rozbudowywana, aby w roku 1996 poświęcić nowy ołtarz, wykonany na wzór dawnego barokowego.
W roku Jubileuszowym, podczas uroczystości 500 – lecia kościoła i 700 – lecia Bujakowa Metropolita katowicki, arcybiskup Damian Zimoń koronował Matkę Bożą Bujakowską, ogłaszając Ją MB patronką środowiska naturalnego.
Przy parafii powstał ogród botaniczny, pełen egzotycznej roślinności. Proboszczem w tej pięknej świątyni jest nasz parafianin ks.Jerzy Walisko. Seniorzy pamiętali też o 35 – tej rocznicy święceń ks.Jerzego.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i zapraszamy do naszego kościoła i do ogrodu farskiego!
DSC_0208 DSC_0161

Brak możliwości komentowania.