Ciekawostki, Koło Seniorów, Strona główna

16 rocznica założenia Koła Seniorów

W dniu 20.10.2016 r. Seniorzy obchodzili 16-tą rocznicę założenia Koła.
Członkowi Koła Senorów

Przemówienie Pani Prezes:
16 lat minęło  –  jak „jeden dzień”, ale nam wszystkim włosy pobielały, ale to tylko wina chemii, my czujemy się młodo !!
16 lat temu było nas 48 – dzisiejszy stan to 64 osoby. Odeszło już 36 osób po nagrodę do Pana. Dziękujemy Wam wszystkim za cierpliwość i przepraszamy za niedociągnięcia. Podziękowaliśmy już Bogu za te 16 lat – ale podziękowania należą się też ludziom – ks.Proboszczowi, który te 16 lat jest zawsze z nami. Dziękujemy kolejnym Wikariuszom, ks. Stanisławowi -honorowemu członkowi naszego Koła, pozostałym członkom Zarządu za pomoc i słowo doradcze. Personelowi kuchni, który nam dogadza, mimo czasem słabszej kasy !!
Krótko o tych 16 latach ( bo szczegółowo rozliczamy się po zakończeniu każdego roku.) a to:
– 752 spotkań środowych
– 53 wyjazdy jednodniowe
– 3 wyjazdy dwudniowe
– 16 wyjazdów na rekolekcje zamknięte.
Ale dziś jest czas na wspólna zabawę, bo mamy wśród nas znany nam Zespół Alicję i Krzysztofa z Warmątowic.
Oddajemy im głos i naszym miłym Gościom i Wam wszystkim życzymy przyjemnej zabawy!!!

Zespół Muzyczny Alicja i Krzysztof

Czas wznieś toast.

Czas wznieś toast

Rada Dzielnicy też pamieta o Seniorach

Rada Dzielnicy też pamięta o Seniorach

Górnicy z życzeniami

Seniorzy dziekują Zarządowi

Seniorzy dziękują Zarządowi

Nawet golonka nie zaszkodzą !!

Cała sala śpiewa z nami.

Solenizanci m-ca X

Solenizanci m-ca października

Oj,oj, już jest nowa seniorka! Serdecznie witamy!

Seniorzy godajom po ślonsku !

Isto urodziny mo dziś jakiś świynty, bo kożdy łod rana jest bardzo zajenty. Niy trzeba nom szukać daleko w pamieci: bo 16 roków to Koło Seniorów sie krenci i toż dzisiaj kochani momy szumne świento.
Dzienki Ci Zarządzie, że łonos dbocie i rozweselocie, bo tyn Zarząd to tyngie gowy – do rożańca, zabawy i tańca gotowy.
Same miłe chwile my tu spominomy – naszych miłych Księży z naszym Ks.Proboszczem witomy. Witomy tysz piyknie naszych miłych Gosci, życzymy Wom dużo zdrowia i fajnej z nami zabawy!
Szczególnie witomy Seniorów kochanych, tych łod dowien downa mąką posypanych. Wyciagaja ze szranków co tam jeszcze modne, bo w kożdo środa mają swe wychodne. Starki bolą nogi, spuchnyła i kostka, ale od fryzjera leci jak szesnostka.
Zyjcie dugo moi rostomili, niy popuście z życia ani jednyj chwili. Starość tyż jest piykno – zdrowia dej nom Boże, i co by sie ruszoł jako kery może,siedzisz se na ryczce i wynokwiosz w gowie, co zrobić by rynty przyszły naroz łobie. Skisz piyniędzy bracie bydziesz fort głowkowoł, kajby kogo nalyść by rynty sklonowol, sklonowoł piyniadze abo listonoszy. Miołbyś wtedy bracie kapke wiyncej groszy.
Pokiela dochtory klonują barany, zostały nom fogi i tyn Klub kochany. Toż jedzcie kochani i pijcie do woli, tyć przeca wontroba i tak zawsze boli!!!

Autorka: najstarsza Seniorka P. Dorota Mazur