Msza św. w intencji górników i ich rodzin

W niedzielę 4 grudnia 2016 r. o godz. 10.00 odprawiona została uroczysta Msza św. za wstawiennictwem św. Barbary w intencji górników i ich rodzin.
DSC_0382

DSC_0392 DSC_0398DSC_0402 DSC_0436 DSC_0408DSC_0414 DSC_0422 DSC_0430DSC_0468DSC_0478

Rok 2016 w Klubie Górników

4 grudnia to nasze największe górnicze święto oraz świętowanie 16-lat działalności Klubu Górników. W minionym roku klub spotykał się na wieczorze opłatkowo-kolędowym, zabawie karnawałowej, w lutym i na majówce. Pielgrzymowaliśmy do przepięknych Sanktuariów w św. Lipce, Gietrzwałdzie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie i do Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie. Wydaliśmy kalendarz górniczy i śpiewnik klubowy. Wykonywaliśmy drobne prace na rzecz naszego kościoła i przy kapliczce św. Barbary w Dolomitach. Rozegrano IV Barbórkowy Turniej w Bule. Pierwsze miejsce – Jerzy Mały, drugie – Eugeniusz Pakosz, trzecie – Ryszard Szypulski. Kordzik Górniczy otrzymał Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech. Honorową Szpadę Górniczą; Jan Twardowski, Tytuł Honorowego Członka Klubu Górników otrzymał Franciszek Jędrysik. Podziękowania kieruję dla kolegów mundurowych za posługę uświetnienia wszystkich świąt w roku kościelnym oraz poczcie sztandarowej.
Za wykonane prace dziękuję Marianowi Skutnikowi, Henrykowi Andersowi i Tadeuszowi Stroce. Dziękuję księżom naszej parafii, panu Burmistrzowi, panu przewodniczącemu Rady Dzielnicy, paniom kucharkom i kelnerkom. Dziękuję współprezesom za całokształt działalności – Janowi Twardowskiemu i Marianowi Wawrzoszkowi.
Ryszard Szypulski

 

 

Brak możliwości komentowania.