Ciekawostki, Strona główna

Październik – miesiącem modlitwy różańcowej

Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych –  w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 15.00. Dzieci będą otrzymywały obrazki do układania z wizerunkiem MB z Gietrzwałdu.  

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Parafia organizuje wyjazd na akcję „Różaniec do granic”. Zapisy na autokar – w zakrystii lub kancelarii, koszt – 30 zł. Wyjazd zaplanowany jest do kościoła św. Marii Magdaleny do Cieszyna w dniu 7 października (sobota): g. 11.00 – Msza św. i adoracja, 13.00 – rozesłanie, 14.00 – Różaniec na granicach, 15.30 – Koronka i powrót. Zachęcamy do udziału w tym szczególnym wydarzeniu, w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata). Szczegóły na stronie: www.rozaniecdogranic.pl


DSC_9969DSC_9979

Brak możliwości komentowania.